Mám vyčistiť bežiaci pás?

 Potrebuje môj opasok vyčistiť?

Bežecký pás je obľúbenou súčasťou nielen fitness centier, ale aj mnohých domácností. Poskytuje skvelý spôsob, ako relaxovať, cvičiť a dostať sa do formy, ako aj podporu pri chudnutí. Môžete tak behať či chodiť za každého počasia a nastaviť si záťaž tak, ako aktuálne potrebujete alebo zvládnete.

O bežecký pás sa treba správne starať, aby mohol dlho a kvalitne slúžiť, preto si zrejme kladiete otázku či potrebuje váš pás vyčistiť?< /span>

Vhodné umiestnenie bežeckého pásu je na čistom a prašnom mieste. Ak je trenažér umiestnený na takomto mieste, potom nie je údržba zložitá a prach a nečistoty nebudú veľkým problémom ani pri mazaní.

Na čistenie môžete použiť špeciálne čistiace prostriedky určené na tento účel, no s čistým svedomím postačí iba čistá voda a nylonová kefka. Údržba je jednoduchá a nezaberie veľa času, rovnako ako bežné mazanie.

Odstránenie nečistôt z hornej časti pásu znižuje zahrievanie pásu a tým aj požiadavky na výkon zosilňovača jednosmerného elektrického systému. To pomáha riadiacej jednotke motora spolupracovať s chladičom okrem úrovne tepla pásu.

Čistenie je dôležité hlavne kvôli dynamike riadeného systému. Chôdza alebo beh vytvára teplo na riadenom systéme a s nízkym trením nebude trenažér správne fungovať. Najviac to pocítite pri nastavení funkcie v stúpaní, kde bude bežecký pás zrýchľovať. Vzniká tak spomínané teplo.

Kombinácia týchto javov a nečistôt na vrchu pásu, ktoré pôsobia ako izolant, má za následok zvýšenie tepelnej konštanty. To vedie k vyššiemu opotrebovaniu pásu a rôznym poruchám, ktoré znižujú všetok komfort každodenného používania. Môžete im však včas zabrániť alebo ich odstrániť

Späť do obchodu