Pás sa šmýka

Bežecký pás môže byť príliš voľný.

  1. Ak ste nedávno robili úpravy, mazali alebo opravovali remeň, ak nie je správne utiahnutý, môže skĺznuť.

  1. Remeň môže skĺznuť, ak príliš drhne alebo ak bol nedávno namazaný. Ak mazivo nepomôže vášmu problému a vyčerpali ste všetky ostatné možnosti, remeň je s najväčšou pravdepodobnosťou opotrebovaný a je potrebné ho vymeniť.

  1. Pri nastavovaní pásu postupujte podľa týchto krokov:

  2. Príliš napnutý bežecký pás môže zvýšiť vystuženie vášho bežiaceho pásu, prispieť k oddeleniu švov na bežeckom páse, alebo oboje, aby sa hnací pás nepreťažoval.

  3. Ako všeobecné pravidlo platí, že by ste mali byť schopní zdvihnúť pás o 2" do 3" v strede na boku. Je pravda, že ak to nevieš zdvihnúť 2" na 3", pás je príliš tesný.

2) Hnací remeň medzi motorom a predným valcom môže skĺznuť.

a) Všetky hnacie remene majú tendenciu sa vekom opotrebovávať a ak nie sú správne zarovnané, stane sa to ešte rýchlejšie. Utiahnutím hnacieho remeňa podľa pokynov v návode na obsluhu môžete zabrániť skĺznutiu, ale neodporúča sa, pretože môže poškodiť drahé časti hnacieho systému - preto je lepšie hnací remeň vymeniť. Niektoré modely sú navrhnuté s nesprávne nastaveným hnacím remeňom, takže bežecký pás môže využiť bočné zaťaženie hnacieho remeňa na zníženie prevádzkového namáhania. Tie sa vždy rýchlo opotrebujú.

b) Ošetrenie hnacieho remeňa pásovým obväzom pomôže hnaciemu remeňu prekĺznuť a tým pomôže zabrániť prasknutiu a rozštiepeniu hnacieho remeňa.

c) Ak sa hnací remeň prešmykuje aj po týchto krokoch, je potrebné ho vymeniť.

d) Príliš vyčnievajúci hnací remeň môže zvýšiť zosilnenie vášho bežiaceho trenažéra, prispieť k zlyhaniu ložísk v motore alebo valčekoch alebo oboch, preto hnací remeň príliš neuťahujte.

3) Kladka na prednej kladke možno stratila priľnavosť

  1. Zatiaľ čo trenažér beží, umiestnite malý viditeľný kúsok farebnej pásky na povrch pásu a príslušnú časť umiestnite na valcovú trubicu.

Otočte bežecký trenažér a pozorne sa snažte zistiť, čo sa stane, keď pás spadne.

Ak sa hnací remeň a remenica naďalej otáčajú a dorazový remeň a predný valec sa zastavia, remenica stratila priľnavosť k prednému valcu. Nepravidelnosť čiary alebo pásu naznačuje, že sa remenice a valčeky neotáčajú a že došlo k poruche držiaka remenice. Dá sa to opraviť alebo môžete valec vymeniť.

Späť do obchodu